Havacılık Kitapları – Uçak Kazaları – Kerem Gök

Paylaş
 

Havacılık Kitapları serimizde bu kez siz havacılık meraklıları ve kitap severlerimize Kerem Gök‘ün yazdığı “Uçak Kazaları” isimli kitabı önermek istiyoruz.

Kitabı temin etmek isterseniz Toptankitabevim instagram adresinden sipariş verebilirsiniz. Bu arada kitabı sitemizden görüp sipariş vermek isteyen takipçi ve okuyucularımız için sipariş esnasında vereceğiniz ” göklerdeyiz ” şifresi ile siparişini verdiğiniz kitabın yanında sizleri indirim, sürpriz hediyeler ve hediye kitaplar bekliyor.

Sipariş vermek için TIKLAYINIZ

Diğer Kitaplar İçin TIKLAYINIZ

Kerem Gök – Uçak Kazaları

Son seferin son anonsu, son kalkış ve gökyüzünde yapılan son yolculuklar… Türkiye tarihinin en acı detaylarını barındıran olaylar arasında yer alan uçak kazaları, bugüne kadar hep kapalı bir kutu olmuştur. Günümüzde unutulmaya yüz tutmuş bu olayların her biri, bir döneme damgasını vurmuş ve kamuoyuna gazetelerin birinci sayfalarından duyurulmuştur. Yani sivil havacılık tarihimizdeki uçak kazaları her zaman merak edilen ve dikkat çeken olaylar olarak akıllara kazınmıştır. Bu kitap, sivil havacılık tarihimize damgasını vuran ilk uçak kazalarından başlayarak, bir zamanlar “en ölümcül uçak kazası” gibi kötü bir unvan kazanmış 1974 Paris kazası ve o dönemde İtalyanlara yas ilan ettiren 1976 Isparta kazası gibi sansasyonel uçak kazaları ile devam ediyor, son olarak da 2009 Amsterdam kazası ile son buluyor. Türk sivil havacılık tarihine damgasını vuran, otuz beşten fazla sivil havacılık kazasını eşsiz bir araştırmayla ele alarak, bir yandan da kâh uçakların büyülü dünyasından dikkat çeken detayları, kâh havacılık tarihini, kâh yıllar önce düşmüş bir yolcu uçağından kalanları ararken yaşanan yol hikâyelerini heyecanla okuyacaksınız. Kerem Gök’ün titizlikle hazırladığı bu kitapta, sivil havacılık tarihimizdeki uçak kazalarının hatırlanmaya değer ilginç hikâyelerini bulacaksınız. Havacılık tarihinin tozlu sayfalarından, bulutların üzerine uzanan cümlelerle bezenen değişik bir yolculuk sizleri bekliyor. İlk sayfayı çevirdiğiniz andan itibaren tam yüz yıldır açılmayı bekleyen bir karakutuyu açmaya hazır olun.”

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Sayfa Sayısı 262
Yayın Tarihi 2018

Kerem Gök - Uçak Kazaları

Bu yazı 756 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV