Hurdaya Ayrılan Savaş Uçakları

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Geçtiğimiz bir kaç gündür sosyal medyada paylaşılan ve MKE’nin İzmit’te bulunan tesislerinde görüntülenen ekonomik kullanım ömürleri biten 20 adet civarında RF-4, F-4, F-5A/B 2000 tipi, günümüzde efsane kabul edilen savaş uçaklarının son halleri havacılık meraklılarının çoğunun içini burkmuştur. Yıllarca uçtuktan sonra bizler için canlı kabul edilen uçakların hayatlarının  bu şekilde sona ermesi bizleri inanılmaz üzdü.

Naçizane fikrim havacılık meraklısı amatör biri olarak havacılığın yeni yeni gelişmekte olduğu ülkemizde bu tarz uçan araçların havacılığa katkısı olması için müzelere, küçük beldelere, ilçelere, okullara, merkezlere verilmesi ve buralarda sergilenmesi yönünde. Yetkililerden baştada belirttiğim gibi naçizane isteğimiz budur. Hayatında yakından uçak görmemiş, uçağa dokunamamış çok kişi için inanılmaz deneyim olacağına emin olabilirsiniz. Belkide bir kişinin havacı olmasına sebep olacak. Sizlerden tek isteğimiz budur. Lütfen sesimizi duyun.

Son olarak : Tabiki amacımız yaptıklarınızı, kararlarınızı yargılamak değil, yanlış anlaşılmasın… Amacımız sadece havacılık meraklıları gönüllüleri olarak fikir vermek. Heba olacağına değerlendirmek…

Fotoğraflar: Murat Şahin Twitter

Bu yazı 4271 kere okundu.
Etiketler:
askeri haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV