Hürkuş Yeni Boyaması İle İlk Kez Görüntülendi

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – 12-16 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Dubai Airshow’a ATAK taarruz helikopteri, Anka insansız hava aracı ve Hürkuş ile katılan Tusaş/TAI Tayland’da  yapılan fuarda  uzak doğu pazarına açılarak tasarımlarını sergileyipilgi odağı olmuştu. Tayland’da yapılan fuarda Tayland ATAK helikopteri ile, Endonezya ve Malezya  Anka ile, Bangladeş ise Anka, Silahlı silahsız Hürkuş ve ATAK ilgilenmiş ve TAI bu ülkelere teklif vermişti.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi uzakdoğu pazarından sonra ortadoğu pazarına açılmayı hedefleyen TUSAŞ/TAI katıldığı Dubai Arshow 2017 etkinliğindeki standında Hürküş yeni boyaması ile ilk kez görüntülendi. TAI’nin fuardaki statik alanında sergilenecek TC-VCI tescilli silahsız modelinin Türk Bayrağı’nın renklerinden esinlenerek yeniden tasarlanan boyamasının ana renkleri kırmızı ve beyaz olup kanatların üzerleri gri renk ile boyandı. Ayrıca uçağın iki yanındaki kartal çizimleri de dikkat çekiyor.

 

Bu yazı 1160 kere okundu.
Etiketler:
hürkuş
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. Taha dedi ki:

    Türk tescilli uçaklar ile ilgili yazı yazar mısınız ? Daha az karşılaştığımız uçaklar olursa iyi olur mesela Türk tescilli Boeing 747 veya MD-80 hatta Türk tescilli Rus yapımı uçaklar varsa süper olur

    • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

      Türük tescilli uçaklar kategorimiz var zaten. Sırasıyla yazı disizne devam ediyoruz. BURADAN takip edebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV