İGA Açıkladı: İstanbul Havalimanı’na Seyir Terası Yapılacak mı?

Paylaş
 

İstanbul Havalimanı’na Seyir Terası Yapılacak mı?

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Atatürk Havalimanı’nın kapatılması ile en büyük zevkleri uçakları izlemek ve fotoğraflamak olan havacılık meraklıları ve uçak fotoğrafçılarının merakla beklediği açıklama İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA ( İstanbul Grand Airport )’dan geldi. İGA yönetimine e posta ile ulaşıp bu konu hakkında bir çalışmanın olup olmadığını sorduk ve tarafımıza gelen müjdeli haberi sizlerle paylaşmak istedik. Açıklamada seyir terası – spotter noktasının yapılacağı belirtilmiş ancak yeri ve büyüklüğü hakkında bilgi verilmedi. Önümüzdeki günlerde bu konun da kesinleşeceği tahmine diliyor.

Şirketin e postada yaptığı açıklama:

Erhan Bey merhaba,

İGA İstanbul Havalimanı’nın iletişim adresine ilettiğiniz talebe istinaden size ulaşıp, bizzat bilgilendirme yapmak istedik. İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş olarak, Türkiye’nin ilk resmi “Spotter Noktası” için çalışmalar yürütmekteyiz.

Bu kapsamda, “Spotter Noktası” olarak planlanan alandaki saha düzeltme ve projelendirme çalışmalarına devam etmekteyiz. Projenin en hızlı şekilde tamamlanması ve ziyaretçilerine hizmet vermesi için çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettirmekte olduğumuzu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.”

Geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında bir yazı yazıp İstanbul Havalimanı’nda ” Uçak Seyir Terası – Spotter Alanı – Spotter Noktası” yapılması için imza kampanyası başlatmıştık.

İstanbul Yeni Havalimanı ve Uçak Seyir Terası İmza Kampanyası

 

Bu yazı 1804 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV