İki Motoru Birden Sorun Yaşadı Geri Döndü

Paylaş
 

Ryanair şirketine ait FR8179 sefer sayılı Tenerife – Brüksel Charleroi Havalimanı seferini yapan EI-ENP tescilli Boeing 737-8AS tipi uçağın pilotları kalkışlarından kısa bir süre sonra her iki motorda meydana gelen arıza yüzünden acil durum bildirip Tenerife Havalimanı’na geri dönme kararı aldılar.

Yapılan kısa bir  turlamanın ardından uçak Tenerife Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde inişini yaptı. Yapılan inişin ardından uçağın bakıma alındığı ve seferinin iptal edildiği, yaklaşık 45 saat yerde kalan uçağın yeniden sefere verildiği bilgisi paylaşıldı.

İddialara göre uçağın pilotları bu günlerde aktif olan Kanarya Adaları Las Palmas’da bulunan Cumbre Vieja yanardağının püskürtüğü kül katmanından kaçınmak için yaptığı dönüşten sonra motorlarda arıza meydana geldiği, her iki motorun aynı anda arıza yapmasına kül bulutunun neden olduğu uçağı inişinden sonra yolculardan birinin verdiği ifade de ise uçağı inişi sırasında çok sayıda acil durum aracının beklediği belirtildi.

Ryanair havayolu şirketi ise yaptığı açıklamada olayın volkanik küllerden kaynaklanmadığı küçük bir teknik sorun yüzünden pilotları geri dönme kararı aldığı ve yolcuların Brüksel’e aynı model başka bir uçakla gönderildiği belirtildi.

Bu yazı 495 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 737 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV