İstanbul’a Alternatif Çorlu, Anadolu’ya Alternatif Kayseri

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde sizlerle BURADA Tekirdağ  Çorlu Havalimanı ile Kıbrıs arasında uçuşların başlaması için çalışmaların başlatılacağı bilgisini paylaşmıştık.

( Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’nın Her Yöne Seferlere Başlaması için başlatılan imza kampanyasına katılmak için TIKLAYINIZ )

Bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın yaptığı açıklamada, KKTC uçuşlarındaki tek bir uçakta bile, boş koltuk olmadığını  dolayısıyla Kuzey Kıbrıs uçuşlarında herhangi bir zorluğun olmadığına dikkat çekti ve hava yolu ulaşımına yönelik gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

Atakan,

• Özellikle Kuzey Kıbrıs uçuşlarında maliyetlerin çok yüksek olduğu ve havayolu şirketlerinin KKTC hükümetinden bir kolaylık sağlamasını bekledikleri yönündeki iddiaları Kıbrıs Postası’na değerlendiren Ulaştırma Bakanı Atakan, KKTC uçuşlarındaki tek bir uçakta bile, boş koltuk olmadığını belirterek, dolayısıyla Kuzey Kıbrıs uçuşlarında herhangi bir zorluğun olmadığına dikkat çekti.

• Bakan Atakan, İstanbul’daki iki havaalanının da genelde tarfiğinin yoğun olduğuna dikkat çekerek, Kuzey Kıbrıs’a gelecek olan İstanbul yolcularına alternatif olarak, çok yakın ve ucuz olan Çorlu Havalimanı’na geçmesine yönelik olarak talepte bulunduklarını açıklayarak, Anadolu bölgesindeki öğrencilerin ise, Kayseri Havaalanı’nı alternatif olarak talep ettiklerini dile getirdi.

Özellikle Kuzey Kıbrıs uçuşlarında maliyetlerin çok yüksek olduğunu ve havayolu şirketlerinin KKTC hükümetinden bir kolaylık sağlamasını bekledikleri yönündeki iddiaları Kıbrıs Postası’na değerlendiren Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, KKTC uçuşlarındaki tek bir uçakta bile, boş koltuk olmadığını belirterek, dolayısıyla Kuzey Kıbrıs uçuşlarında herhangi bir zorluğun olmadığına dikkat çekti ve hava yolu ulaşımına yönelik gerekli çalışmaların yapılacağını da sözlerine ekledi.

“Çorlu Havalimanı’nı İstanbul yolcularına alternatif olarak talep ettik”

Atakan, İstanbul’daki iki havaalanının da genelde full olduğuna dikkat çekerek, Kuzey Kıbrıs’a gelecek olan yolcuları, İstanbul’a çok yakın olan Çorlu Havalimanı’nı da alternatif olarak kullanmalarına yönelik yönelik talepte bulunduklarını ifade etti. Çorlu’daki havalimanının daha ucuz olmasından dolayı böyle bir alternatif talebinde bulunduklarını aktaran Tolga Atakan, “Bu tür bir düşüncemiz var, İstanbul’a da yakın, hem de daha ucuz” dedi.

“Kayseri Havaalanı da bir diğer alternatif”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın verilerine göre, KKTC’ye gelen üniversite öğrencilerinin çoğunun, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden olduğunu dile getiren Atakan “Oralardaki öğrencilerimize yönelik de alternatif olarak, daha ucuz olduğu için, Kayseri Havaalanı’na yönlendirilmelerini talep ettik” ifadelerini kullandı.

 

Bu yazı 853 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV