İstanbul’a İnemediler Çorlu’ya İniş Yaptılar

Paylaş
 

İstanbul ve çevresini etkisi altına yoğun yağmur yağışı ve elektrik yüklü bulutlar yüzünden çoğu uçak havada hava koşullarının düzelmesini beklerken bazı uçaklar çevre meydanlara yönlendirildi.

Bu uçaklardan iki tanesi de konumu itibarı ile  İstanbul’a yakınlığı ile İstanbul’un yoğun havalimanlarının yeri geldiğinde en büyük yardımcısı olan Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’na iniş yaptılar.

Uçaklardan ilki TK630/THY630 sefer sayılı Accra – İstanbul Atatürk Havalimanı seferini yapan TC-JYA tescilli Boeing B737-9F2 tipi uçaktı. Uçağın pilotları İstanbul Atatürk Havalimanı çevresindeki olumsuz hava koşulları yüzünden Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’na yöneldiler ve inişlerini yaptılar.

Yine aynı nedenden dolayı Türk Hava Yolları’na ait TK885/THY3AT sefer sayılı Shiraz – İstanbul Atatürk Havalimanı seferini yapan TC-JSU tescilli Airbus A321-231 tipi uçağın pilotları Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’na yöneldiler. Uçaklar yapılan inişlerin ardından  hava koşullarının düzelmesini müteakip  İstanbul için yeniden kalkış yapacakları belirtildi.

 

Bu yazı 993 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV