İstanbul’a İnemeyen Uçaklar Çorlu Atatürk Havalimanı’na Yöneldi

Paylaş
 

Sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı ve çevresinde etkili olan sis hava ulaşımında aksamalara neden oldu. Daha önce sizlerle BURADA paylaştığımız haberde bazı uçakların bekleme bölgelerinde beklediğini belirtmiştik.

Bekleme bölgelerinde bulunan ve yakıt kritiğine giren uçaklardan bir kaç tanesi Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na yöneldi.

Türk Hava Yolları’na ait TK2613/THY81CV sefer sayılı Diyarbakır – İstanbul Havalimanı seferini yapan TC-JHC tescilli Boeing 737-8F2 tipi uçağın pilotları,

Somon Air şirketine ait SZ103/SMR103 sefer sayılı Duşanbe – İstanbul Havalimanı seferini yapan VQ-BBL tescilli Boeing 737-93Y(ER) tipi uçağın pilotları,

Atlas Global havayolu şirketine ait KK1221/KKK1221 sefer sayılı Tel Aviv – İstanbul Havalimanı seferini yapan TC-AGF tescilli Airbus A330-203 tipi uçağın pilotları bir süre havada turladıktan sonra Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na yöneldiler. Yapılan inişin ardından hava şartlarını düzelmesi ile bilrlikte uçaklar İstanbul Havalimanı için yeniden havalandılar.

 

Bu yazı 860 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV