İzmir’de Helikopter Düştü

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

İzmir Menderes ilçesi Şaşal Mahallesi yakınlarında dün öğleden sonra  başlayıp rüzgarın etkisiyle 100 hektarlık ormanlık alana yayılan yangını söndürme çalışmalarına katılan UR-AAC tescilli Kamov Ka-32 tipi orman müdürlüğünün kiraladığı yangın söndürme  helikopteri, sabah saat 06.20 sıralarında Tahtalı Barajı’ndan su almaya çalışırken bambi adı verilen su alma aparatının sudaki bir cisme takılması sonucu düştü.

Helikopterin baraj gölünden çıkarılma fotoğrafları için TIKLAYINIZ

HELİKOPTERE BOTLA ULAŞILDI

Bölgedeki yangın söndürme işine katılan diğer söndürme helikopterindekilerin durumu bildirmesi üzerine yerdeki görevliler kurtarma çalışmalarına başladı. Tahtalı Barajı görevlileri botla helikoptere ulaşırken bir başka yangın söndürme helikopterinden baraj gölüne can simidi atıldı.

1 KİŞİ HAFİF YARALANDI

Biri hafif yaralı 5 personel bota alınarak kurtarıldı. Karaya çıkarılan helikopter personeli ambulansla İzmir’e sevk edildi.

İzmir'de yangına müdahale eden helikopter düştü

FOTOĞRAF: Yaralı olarak kurtarılan personele müdahale anı

“ÇOK ŞÜKÜR HEPSİ KURTARILDI”

İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Albay, yaptığı açıklamada, düşen helikopterdeki personelin kurtarıldığını belirterek, “Çok şükür kaygılanacak bir durumları yok. Hepsi kurtarıldı.” dedi.

Aybal, helikopterin, Menderes ilçesindeki orman yangınına müdahale etmek için Tahtalı Barajı’ndan su almaya çalıştığını kaydederek “Su almaya çalışırken bambisi su içindeki bir cisme takılmış. Bunun sonucu helikopter düştü. Olayı gören diğer helikopter personeli durumu yerdeki görevlilere haber verdikten sonra baraj görevlileri botla olay yerine gitti. Bu sırada söndürme helikopterimizden baraj gölüne can simidi atıldı. Helikopterdeki 5 personel de bota alınarak kurtarıldı. Çok şükür sağ salim şekilde kurtarıldı. Tehlikeli bir durumları yok, bir personel hafif şekilde yaralı. Ambulanslarla İzmir’e gönderildi.” diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Haber Ajansı

Bu yazı 2140 kere okundu.
Etiketler:
haberler helikopter
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV