Kanada’daki 200 Türk Öğrenciyi Tahliye Operasyonu

Paylaş
 

Kanada’daki 200 Türk Öğrenciyi Kurtarma – Tahliye  Operasyonu Yapılacak.

Flyservice Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Gökhan Sarıgöl yaptığı basın açıklamasında Kanada’da mahsur kalan 200 Türk öğrencinin tahliye edileceği bilgisini paylaştı.

Coronavirus ( Koronavirüs)  (COVID-19) virüsü nedeni ile Türkiye ile Kanada arasındaki uçuşların iptal olması sonrasında, Kuzey amerika’da eğitim gören 200’e yakın Türk öğrenci bir süredir amerika kıtasında mahsur kalmıştı. Tahliye operasyonunu bekleyen öğrencilere müjdeli haber bugün geldi. 200 öğrencinin Türkiye’ye tahliye operasyonu, PIA – Pakistan Havayollarına ait Boeing 777 tipi yolcu ucçağı ile 8 Nisan 2020 tarihinde PK784 sefer sayılı uçuşu ile Toronto dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na yapılacak.

Bu önemli tahliye organizasyonu Pakistan ve Türkiye arasındaki iyi ilişkiler sonucu Pakistan Hükümeti ve Türk Dışişleri Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda organize edilirken, Türkiye İslamabat Büyükelçiliği, Toronto Başkonsolosluğu, Pakistan Dışişleri Bakanlığı ve Pakistan Havayolları ile koordineli olarak icra edilecek.

Orada mahsur kalan öğrencilerin taşınmasını gerçekleştirecek ilgili uçak Kanada yerel saati ile 8 Nisan 2020 günü saat 19:00’da Toronto’dan kalkması ve 9 Nisan 2020 günü öğle saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanına ineceği tahmin ediliyor. Yurda getirilen öğrencilerin, ülkede alınan olağanüstü önlemler çerçevesinde, 14 gün boyunca Türkiye Sağlık Bakanlığının belirleyeceği yurtlarda karantinaya alınacak.

Bu yazı 669 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV