KAYIP MALEZYA MH-370’DE SON DURUM

Paylaş
 

Merhaba Havacılık Meraklıları,

Kuala Lumpur – Pekin seferini yapan MH-370 sefer sayılı 9M-MRO tescilli Boeing 777-200ER uçağı 8 Mart 2014 tarihinde kayboldu ve o tarihten bu zamana kadar geçen uzun süreçte o kadar uğraşı ve büyük bir bütçeye mal olan aramaya karşın insanların umutlarını yeşerten bir gelişme sağlanamadı ve bu sebeple aramalar askıya alınacak.

Geçtiğimiz günlerde Malezya ve Avustralya ulaştırma bakanları bir araya geldi ve şu açıklama yapıldı:

Enkazın bulunması, arama çalışmaları ve soruşturmanın gündeme getirilmesinin yanında zarar gören ekipman ve son zamanlarda yaşanan olumsuz hava koşullarının etkisiyle ertelenen arama çalışmalarına dikkat çekildi.

Enkazın bulunmasının önemi kabul edilirken, bulunan parçaların enkazın kesin yeri hakkında bir bilgiyi belirlemediği kaydedildi.

10,000 km2 yüksek öncelikli aranması gereken alan kaldığını belirten yetkililer; bu kadar büyük çabaya rağmen, bulunma ihtimalinin zayıfladığını  belirttiler.

Şu an aranılan bölgede enkazın olmadığını kabul eden yetkililer, enkazın nerede olduğunu belirten inandırıcı bir kanıt olmadığından aramanın, 120,000 km2 arama alanının tamamlanmasıyla noktalanacağını belirttiler.

Bu noktalama, aramaların tamamen bitişi anlamına gelmiyor, aramanın askıya alınacağı belirtiliyor. Eğer uçağın bulunması konusunda yeni geçerli bir bilgi ortaya çıkarsa, sonraki aşamalar belirlenecek.

mh1

mh2

mh3

Bu yazı 2372 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 777
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV