Kırık ve Alçı İle Uçak Yolculuğu Yapılır mı?

Paylaş
 
Kırık ve Alçı İle Uçak Yolculuğu Yapılır mı? Kırık ve Alçı ile uçak yolculuğu nasıl yapılır? Kırık ve alçı ile uçak yolculuğu yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
Uçuş esnasında alçıya bağlı olarak kan dolaşımının etkilenmesinden kaynaklanan uzuvlarda ödem olabilir. Bu da kan dolaşımını etkileyebileceği için bir çok havayolu şirketi alçı uygulandıktan sonraki ilk 24-48 saat arasında uçuşa izin vermez. Bu sebeple alçının uygulandığı tarihi gösteren bir belgenin yanınızda olması önemlidir. Eğer daha öncesinde uçmanız gerekiyorsa havayolu şirketleri genelde alçınızın boydan boya kesilmiş olmasını istemektedir ki herhangi bir şişme olduğunda kan dolaşımınız etkilenmesin. Alçının boydan boya kesilmesi ve uçuştan sonra tekrar alçı uygulanması işlemlerini kendinizin ayarlaması gereklidir.

Kolunuz veya bacağınızda kırık varsa, acil çıkışlarda oturmanıza izin verilmez. Hareketinizi kısıtlayan ve tek koltuğa sığmanızı zorlaştıran kırık-alçı durumlarında birden fazla koltuk satın almanız gerekebilir. Bu, kırık uzvunuzu yukarda tutularak şişmesini engellemenize de olanak sağlar.

Pnömatik ateller hava ile şişirilen ve genellikle ilk yardım ekipleri tarafından şüpheli kırıklarda uzuvları hareketsiz tutabilmek için kullanılan plastik aletlerdir. Atel içindeki basınçlı hava uçak içindeki basınç değişikliklerinden etkileneceğinden dolayı uçuş için uygun değildir.

Bu yazı 408 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV