Milli Savunma Bakanlığı’ndan F-16 Açıklaması

Paylaş
 

amerikanın F-16’larla İlgili “Taslak Teklif ve Kabul Mektupları” Milli Savunma Bakanlığı’na ulaştı.

Açıklama, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısında MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk’ten geldi.

Tuğamiral Aktürk, şunları söyledi:

“Hava Kuvvetleri Komutanlığımızın ihtiyaçları doğrultusunda; 40 adet yeni F-16 Blok-70’in tedariki, mevcut 79 adet F-16’nın ise modernize edilmesi ile bunlara ait mühimmat, malzeme ve teçhizatı içeren talebimize ilişkin ABD tarafından gönderilen “Taslak Teklif ve Kabul Mektupları” Bakanlığımıza ulaşmıştır. İlgili birimlerimiz gerekli inceleme ve değerlendirmelere başlamıştır.”

Millî Savunma Bakanlığı kaynakları da her iki tarafın incelemelerin tamamlanmasının ardından bir araya geleceğini; ortak inceleme ve değerlendirmeler yapacağı bilgisini verdi.

Kaynaklar, “Sonrasında da anlaşma nihayetlendirilecek ve takvim işlemeye başlayacaktır. Fiyatlandırma, liste ve ürünler üzerinden yapılacaktır. Nihai anlaşma safhasına gelindiğinde bu anlaşmanın toplam maliyeti ortaya çıkacaktır. Üretim ve modernizasyon faaliyetlerinin Türkiye’de yapılmasına yönelik teklifimiz ABD makamlarına iletilmiştir.” bilgilendirmesini yaptı.

Bu yazı 66 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV