Monarch’ın 5 Uçağı O Şirkete Gidecek

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – 2017 yılı bir kaç havayolu şirketi için pek iyi geçmedi. Çoğu kapandı birçoğuda kapanmanın eşiğine kadar geldi ve zor ayakta kaldı. Bunlardan ikisi sürpriz gelişme olarak hafızalara kazındı. Biri almanyanın köklü havayolu şirketi Air Berlin diğeri ise ingilizlerin Monarch.

Kapandıktan sonra uçakları açıkta kalan şirketlerin kiralık olan uçakları kiracı şirkete giderken elde kalan ve şirketlerin öz malı olan uçaklar ise yeni müşterilerini beklemek için çeşitli havalimanlarında parka çekildi. Air Berlin’in Airbus 330 uçaklarına Virgin Atlantic Havayolu şirketinin talip olduğunu ve neden talip olduğunu daha önce sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Geçtiğimiz gün yayınlanan bir haberde ise ingiliz havayolu şirketinin 5 uçağının özellikle tatil yörelerine yaptığı seferler ile adını duyuran Thomas Cook şirketine kiralanacağı bilgisi paylaşıldı. Habere göre Monarch Havayolu’nun G-ZBAR tescilli Airbus 320-214 tipi uçağı ile G-ZBAM, G-ZBAO, G-ZBAD ve G-ZBAE tescilli airbus 321-231 tipi uçakları bekledikleri Shannon Havalimanı’nda yaz sezonuna kadar bakımlarının yapılacağı ve Thomas Cook renklerine boyandıktan sonra filoya katılacakları belirtildi.

 

Bu yazı 838 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV