Nereden Gelmişler? Nerdeler? TC-FHB

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize ülkemiz havayolu şirketlerinden biri olan Freebird Havayolları – Freebird Airlines ( Hürkuş Havayolları )  şirketinde TC-FHB tescili ile çalışmış olan Airbus A320-214 tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

ILFC kira şirketi mülkiyetindeki uçak 2007 yılındaki ilk uçuşunun ardından aynı yıl içinde Japon havayolu şirketi Starflyer şirketi filosuna katıldı ve JA04MC  tescilini alarak 2014 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

2014 yılında bu şirketten ayrılan uçak alman havayolu şirketi Lufthansa Technik  şirketi filosuna katıldı ve D-AAAP tescilini alarak 2015 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

2015 yılında AerCap kira şirketi mülkiyetine geçen uçak aynı yıl içinde ülkemiz havayolu şirtketi Freebird şirketi filosuna katılarak TC-FHB tescilini aldı. Uçak 2015 – 2019 yılları arasında Freebird Havayolları, Freebird Havayolları’ndan kiralık olarak Suudi Arabistan havayolu şirketi Flynas şirketlerinde aynı tescille çalıştı. Uçak bu arada 2018 yılında Carlyle Aviation Partners kira şirketi mülkiyetine geçti.

2019 yılında bu şirketlerden ayrılan uçak aynı yıl içinde Freebird Havayolları şirketinin avrupa yapılanması olan Freebird Europe şirketi filosuna katılarak 9H-FHB tescilini aldı ve 2021 Ağustos ayı itibarı ile halen aynı şirkette çalışmakta.

 

Bu yazı 602 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV