Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-APF

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimizde Pegasus Havayolları’na ait ( Pegasus Airlines ) TC-APF tescilli Boeing 737-86N tipi uçağın serüveni var sırada.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

GECAS Leasing ( kira ) şirketinin mülkiyetinde olan TC-APF tescilli uçak 2001 yılındaki ilk uçuşunun ardından ülkemiz havayolu şirketlerinden Pegasus Havayolları filosuna katıldı. Uçak aynı tescille 2008 yılına kadar Pegasus Havayolları ve italya merkezli havayolu şirketi Fly One havayolu şirketlerinde çalıştı.

 

2008 yılında kira sözleşmesi biten uçak SE-RHA tescilini alarak Norveç havayolu şirketi Norwegian Air Shuttle şirketine geçti ve 2009 yılında yien aynı şirket çatısı altında tescili değişti ve LN-NOM tescilini aldı.

 

 

Bu süre zarfında uçağın mülkiyeti GECAS şirketinden önce Genesis Lease, kısa bir süre sonra ise Aercap kira şirketine geçti. Bu arada uçağın Norwegian Air Shuttle şirketi ile sözleşme süresi de sona erdi.

Uçak 2016 yılında yine bir italyan havayolu şirketi olan Meridiana şirketi filosuna katılarak EI-FNW tescilini aldı.

 

2018 yılında uçak aynı tescilde kalarak yine italyan havayolu şirketi Air İtaly filosuna katıldı ve 2020 yılı itibarı ile halen bu şirkette faaliyet gösteriyor.

 

 

Bu yazı 584 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV