Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-APL

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimizde Pegasus Havayolları’na ait ( Pegasus Airlines ) TC-APL tescilli Boeing 737-86N tipi uçağın serüveni var sırada.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

GECAS kira şirketi mülkiyetinde olan ve 2000 yılında ilk uçuşunu yaparak Pegasus Havayolları tarafından kiralanan TC-APL tescilli uçak 2003 yılına kadar Pegasus Havayolları’nda çalıştı.

 

2003 yılında kira sözleşmesi biten uçak kira şirketi GECAS’a geri döndü ve N302Ls tescilini aldı. Uçak bir kaç ay sonra Çin havayolu şirketi China Xinhua Airlines şirketine kiralandı ve B-5081 tescilini alarak 2015 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

 

 

2006 yılında uçağın mülkiyeti GECAS şirketinden Sunny Health ardından da Apollo Aviation şirketine geçerek kira sözleşmesi biten 2015 yılında uçak N222CQ tescilini alarak Apollo Aviation şirketi mülkiyetine geçti. Aynı yıl içinde uçak Tayland havayolu şirketi olan City Airlines şirketi filosna katılarak HS-GTH tescilini aldı.

 

Uçak 2016 yılında yine kira şirketi olan Apollo Aviation şirketine dönerek N322CC tescilini aldı. Aynı yıl içinde uçak Romanya havayolu şirketi olan Blue Air şirketi filosuna katılarak YR-BMG tescilini aldı. Uçak 2020 Kasım ayı itibarı ile halen bu şirkette çalışmakta.

Bu yazı 620 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV