Nereden Gelmişler Neredeler? TC-ATD

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimizde geçtiğimiz yıl kapanan AtlasGlobal  havayolu şirketinde çalışmış olan TC-ATD tescilli Airbus A319-112 tipi uçağın serüveni var sırada.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

Filosunda THY’den sonra Airbus A319 tipi uçak bulunduran bir şirketimiz de AtlasGlonal’di.

Uçağımız 1999 yılındaki ilk üretiminden sonra 1999 – 2002 yılları arasında Belçika havayolu şirketi Sabena ( Brussels Airlines ) şirketi filosunda OO-SSE tescili ile çalıştı.

 

Uçak 2002 yılında mülkiyeti altında bulunduğu debis Air Finance kira şirketine geri döndü ve F-WIHG tescilini aldı.

Uçak aynı yıl içinde Cezayir havayolu şirketi Khalifa Airways şirketi filosuna katıldı ve 2005 yılına kadar F-OHJY tescili ile çalıştı. Bu arada uçaığn mülkiyeti debis AirFinance şirketinden Air Castle şirketine geçti. Uçak aynı yıl içinde Suudi Arabistan havayolu şirketi National Air Service (NAS) şirketi filosuna katıldı.

 

2010 yılına kadar NAS şirketinde çalışan uçak 2010 yılında kiracı şirket olan Air Castle şirketine gri döndü ve EI-ELO tescilini aldı. Aynı yıl içinde uçak Ürdün havayolu şirketi Royal Falcon şirketi filosuna katıldı ve JY-JRE tescilini aldı.

 

2011 yılında uçak yine kiracı şirket Air Castle şirketine geri döndü ve N595MS tescilini aldı.

 

Uçak aynı yıl içinde Air Castle kira şirketi bünyesinde tescilini EI-ELO tescili olarak değiştirdi.

Kısa bir süre sonra uçak aynı yıl yani 2011 yılı içinde ülkemiz havayolu şirketi Atlasjet şirketine gelerek TC-ATD tescilini aldı. İlk geldiği günler uçak yarı Royal Falcon yarı Atlasjet boyaması ile seferlerine başladı.

 

 

2015 yılına kadar Atlasjet şirketinde çalışan uçak 2015 yılında Atlasjet şirketinin AtlasGlobal olması ile bu şirketin bünyesinde çalışmaya aynı tescille devam etti.

 

2019 yılında uçak parçalanmak üzere filodan ayrıldı ve St. Athan Havalimanı’na gönderildi.

 

 

Bu yazı 657 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV