Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-ATM

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimizde geçtiğimiz yıl kapanan AtlasGlobal havayolu şirketinde çalışmış olan TC-ATM tescilli Airbus A320-232 tipi uçağın serüveni var sırada.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

AerCap kira şirketi mülkiyetinde 2006 yılında ilk uçuşunu yapan uçağımız aynı yıl içinde Hindistan havayolu şirketi Air Deccan şirketi filosuna katılarak 2011 yılına kadar VT-DKT tescili ile yine Hindistan havayolu şirketleri olan Simplifly Deccan ve Kingfisher Airlines şirketlerinde çalıştı.

2011 yılında kiracı şirket Aercap şirketine dönen uçak OE-IBE tescilini alarak yeni sahibini beklemeye başladı.

2012 yılında ülkemiz havayolu şirketi Atlasjet şirketine gelen uçak TC-ATM tescilini aldı.

Uçak 2014 yılında Irak merkezli kurulan Zagrosjet şirketine Atlasjet tarafından kiralandı.

Kısa bir süre bu şirkette çalışan uçak aynı yıl içinde yine Atlasjet şirketine döndü ve aynı tescille çalışmaya devam etti. 2015 yılında isim değiştirerek AtlasGlobal olan Atlasjet şirketinden ayrılan uçak Atlasglobal şirketinde yine aynı tescille çalışmaya devam etti ve 2017 yılında filodan ayrılarak yine kiracı şirket olan Aercap şirketine geri dönerek EI-GEL tescilini aldı.  1 yıl yeni sehibini bekleyen uçak 2018 yılında İspanyol havayolu şirketi Vueling şirketi filosuna katılarak EC-MVN tescilini aldı. Uçak 2021 Mart ayı itibarı ile halen aynı şirkette çalışmakta.

 

 

Bu yazı 1028 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV