Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-ATR

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimizde geçtiğimiz yıl kapanan AtlasJet  havayolu şirketinde çalışmış olan TC-ATR tescilli Airbus A321-211 tipi uçağın serüveni var sırada.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

GECAS kira şirketi mülkiyetine sahip uçağımız 2001 yılındaki ilk uçuşunun ardından I-PEKM tescili ile italyan havayolu şirketi Volare Airlines şirketi filosuna katıldı.

 

2003 yılına kadar bu şirkette çalışan uçak 2003 yılında kiracı şirket GECAS’a dönerek EI-DDS tescilini aldı. 2004 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Havayolları şirketine kiralandı ve TC-KTC tescilini aldı.

 

 

2007 yılında bu şirketten ayrılan uçak fransız havayolu şirketi Aigle Azur şirketi filosuna katıldı ve F-HCAI tescilini aldı.

 

Uçak 2013 yılında ülkemiz havayolu şirketlerinden biri olan Atlasjet filosuna katılarak TC-ATR tescilini aldı. 2015 yılında AtlasGlobal olarak değişen isminin ardından uçak aynı şirkette aynı tescille çalışmasına devam etti.

 

 

Uçak 2019 yılında filodan ayrılarak irlanda merkezli kira şirketi GECAS’a dönerek OE-ILB tescilini aldı ve depolanmak üzere fransa Montpellier Havalimanı’na gönderildi. Uçak 2021 Mart ayı itibarı halen buradaydı.

 

Bu yazı 407 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV