Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-CCP

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimizde Pegasus Havayolları’na ait ( Pegasus Airlines ) TC-CCP tescilli Boeing 737-86J(WL) tipi uçağın serüveni var sırada.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

RBS Aviation Capital Şirketi mülkiyetinde 2009 yılında ilk uçuşunu yapan uçak aynı yıl içinde D-ABKG tescili ile alman havayolu şirketi Air Berlin filosuna katıldı.

2011 yılında ülkemiz havayolu şirketi olan Pegasus Havayolları’na gelen uçak TC-CCP tescilini aldı. Bu arada uçak SMBC Aviaton Capital kira şrketi mülkiyetine geçti.

2017 yılında Pegasus Havayolları’ndan ayrılan uçak İrlanda merkezli kira şirketi SMBC Aviation Capital  şirketine geri döndü ve M-ABLF tescilini aldı.

Uçak aynı yıl içinde Hindistan Havayolu şirketi Jet Airways şirketine gelerek VT-JTM tescilini aldı ve 2019 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

2019 yılında Jet Airways şirketinden ayrılan uçak yine kiracı şirket SMBC Aviation şirketine dönerek bu kez D-AAAP tescilini aldı. Aynı yıl içinde Brezilya havayolu şirketi GOL Transportes Aéreos filosuna katılan uçak PR-GZG tescilini aldı ve Mayıs 2021 itibarı ile halen aynı şirkette çalışmakta.

 

 

Bu yazı 353 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV