Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-ETH

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize ülkemizin eski havayolu şirketlerinden biri olan Atlasjet  şirketinde TC-ETH tescili ile çalışmış olan Airbus A321-231 tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

ILFC kira şirketi mülkiytindeni uçağımız 1999 yılındaki ilk uçuşunun ardından 1999 – 2006 yılları arasında ingiliz havayolu şirketleri British Midland ve bmi British Midland şirketlerinde G-MIDH tescili ile çalıştı.

2006 yılında bu şirketlerden ayrılan uçak TC-IEF tescilini aldı ve 2006 – 2009 yılları arasında sırası ile İnter Airlines, Pakistan havayolu şirketi PIA – Pakistan İnternational Airlines ve Suudi Arabistan havayolu şirketi Saudi Arabian Airlines şiketlerinde kiralık olarak çalıştı.

2009 yılında yine ülkemizin eski bir havayolu şirketi olan Atlasjet şirketine gelen uçak TC-ETH tescilini aldı ve bu tescil ile 2009 – 2018 yılları arasında aybnı tescille bazı zamanlarda Atlasjet tarafından Suudi Arabistan havayolu şirketi Saudi Arabian Airlines şirketine kiralandı. Bu arada uçak 2014 yılında Aercap kira şirketi mülkiyetine geçti.

2018 yılında kira şirketi Aercap şirketine dönen uçak 2-CETH tescilini aldı.

Uçak aynı yıl içine yine ülkemiz havayolu şirketi Onur Air şirketine kiralanarak TC-OEB tescilini aldı.

1 yıl sonrasında uçak Antalya Havalimanı’nda park poziyonunda beklerken Antalya ve çevresinde etkili olan şiddetli rüzgar yüzünden yerinden uçuşan havalimanı ekipmanları uçağa zarar verdi ve uçak aldığı hasar yüzünden hurdaya ayrıldı.

Antalya Havalimanı’nda Uçaklar Hasar Aldı

Bu yazı 905 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV