Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-ETR

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize ülkemizin eski havayolu şirketlerinden biri olan Atlasjet şirketinde TC-ETR tescili ile çalışmış olan Airbus A321-211 tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

Aviation Capital Group – ACG kira şirketi mülkiyetindeki uçak 2003 yılındaki ilk uçuşunun ardından ingiliz havayolu şirketi MyTravel şirketine G-OMYA tescili ile kiralanacaktı.

Ancak şirket uçağı kirlamaktan vazgeçince uçağı 2004 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti havayolu şirketi Kıbrıs Türk Hava Yolları kiraladı ve TC-KTD tescilini verdi.

2010 yılına kadar bu şirkette çalışan uçak bu şirketten ayrılınca bu kez ülkemiz havayolu şirketlerinden Atlasjet şirketi filosuna katıldı ve TC-ETR tescilini aldı.

2011 yılında kira şirketi ACG şirketine döne uçak N117CG tescilini aldı.

Uçak aynı yıl içinde önce Rusya Federasyonu havayolu şirketi Solaris Airlines şirketinde EI-ERU tescili ile, yine aynı yıl içinde sonrasında yine Rusya Federasyonu havayolu şirketi Ural Airlines şirketine kiralanarak VQ-BOZ tescilini aldı.

Uçak 15 Ağustos 2019 günü Simferepol Havalimanı’ndan kalkışında kuş sürüsüne girerek bir mısır tarlasına acil iniş yapmış ve uçuş serüveni noktalanmıştı.

Yolcu Uçağı Mısır Tarlasına İndi

 

Bu yazı 121 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV