Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-FBG (2)

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize ülkemiz havayolu şirketlerinden biri olan Freebird Havayolları – Freebird Airlines ( Hürkuş Havayolları )  şirketinde TC-FBG tescili ile çalışmış olan Airbus A321-231 tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

Macquarie Air Finance kira şirketi mülkiyetindeki uçak 1998 yılındaki ilk uçuşunun ardından Kore havayolu şirketi Asiana Airlines şirketine kiralandı ve HL7588 tescilini alarak 2006 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

2006 yılında ülkemiz havayolu şirketi Freebird Havayolları’na kiralanan uçak TC-FBG tescilini alarak 2015 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

2015 yılında Aero Turbine kira şirketi mülkiyetine geçen uçak 2016 yılında yine ülkemiz havayolu şirketlerinden biri olan Onur Air şirketine kiralandı ve TC-OEA tescilini aldı.

Uçak bu tescille 2020 yılına kadar Onur Air ve Onur Air’in altmarkası olan Bulgaristan merkezli Holiday Europe şirketlerinde çalıştıktan sonra 2020 yılında Onur Air2in operasyonlarını durdurması nedeni ile İstanbul Atatürk Havalimanı’nda park pozisyonunda beklemekte.

Bu yazı 214 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV