Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-FBL

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize ülkemizin eski havayolu şirketlerinden biri olan Bodrum – Imsık Havayolları  şirketinde TC-FBL tescili ile çalışmış olan Britten-Norman BN-2A-26 Islander tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

Bodrum Imsık Havayolları ile ilgili kısa bilgi için TIKLAYINIZ.

1988 yılında üretilerek G-BOGZ tescilini alan uçak aynı yıl içinde ülkemiz havayolu şirketi Bodrum – Imsık Havayolları şirketine kiralanarak TC-FBL tescili verildi ve 1993 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

1993 yılında bu şirketten ayrılan uçak TF-ARA tescilini alarak Eastlands Flug isimli şirkete kirlandı ve aynı yıl içinde bu şirketten de ayrılarak Kolombiya havayolu şirketleri olan  Aeroexpresso ve APSA Colombia şirketlerine kiralandı ve önce HK-3811, sonra HK-3811X tescilini aldı.

2000 yılına kadar bu şirketlerde çalışan uçak 2000 yılında bu şirketlerden de ayrılarak Seair Airways şirketinde önce N23US, sonra C6-BUS tescillerini alarak 2006 yılına kadar çalıştı.

2006 yılında bu şirketten ayrılan uçak önce Air Charter Inc. ve Air Flamenco, sonra  SR Aviarion Sarasota şirketlerinde N908GD tescilleri ile çalışmaya başladı.

Uçak 2021 Ağustos itibarı ile halen SR Aviarion Sarasota şirketinde çalışmakta.

Kapak Fotoğrafı : Pbase.com

 

Bu yazı 508 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV