Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-FHE

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize ülkemiz havayolu şirketlerinden biri olan Freebird Havayolları – Freebird Airlines ( Hürkuş Havayolları )  şirketinde TC-FHE tescili ile çalışmış olan Airbus A320-232 tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

Macquarie AirFinance kira şirketi mülkiyetinde 2006 yılında ilk uçuşunu yapan uçak aynı yıl içinde Bulgaristan havayolu şirketi Air Via  şirketi filosuna katıldı ve LZ-MDM tescilini alarak 2012 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

2012 yılında bu şirketten ayrılan uçak kiracı şirket olan Macquarie AirFinance kira şirketine geri dönerek  F-WTDA tescilini aldı.

2013 yılında ülkemiz havayolu şirketi Freebird Airlines şirketine kiralanan uçak TC-FHE tescilini alarak 2017 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

2017 yılında bu şirketten ayrılan uçak aynı yıl içinde Hindistan havayolu şrketi İndiGo şirketine kiralandı ve VT-IHJ tescilini aldı. 2020 yılında filodan ayrılan uçak kiracı şirkete dönerek 2021 Ağustos ayı itibarı ile Ürdün’ün Amman havalimanında depolanmak üzere park yerine çekildi.

 

 

Bu yazı 761 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV