Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-FHY

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize ülkemiz havayolu şirketlerinden biri olan Freebird Havayolları – Freebird Airlines ( Hürkuş Havayolları )  şirketinde TC-FHY tescili ile çalışmış olan Airbus A320-214 tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

ILFC kira şirketi mülkiyetindeki uçak 2009 yılındaki ilk uçuşunun ardından Portekiz havayolu şirketi SATA International havayolu şirketine kiralandı ve CS-TKO tescilini alarak 2015 yılına kadar bu şirkette çalıştı. ( Uçak 2009 yılında Lizbon Havalimanı’na iniş sırasında sert iniş yaparak iniş takımı ve kanatlarından hasar aldı. Sonrasında tamir edilerek yeniden servise verildi.) Uçak bu arada 2014 yılında Aercap kira şirketi mülkiyetine geçti.

2015 yılında ülkemiz havayolu şirketi Freebird havayolu şirketine kiralanan uçak TC-FHY tescilini alarak günümüze kadar aynı tescille Freebird Havayolları tarafından Vietnam havayolu şirketi Bamboo Airlines şirketine aynı tescille kiralandı.

Uçak 2016 yılında DVB Bank kira şirketi mülkiyetine geçti ve 2021 Ağustos ayı itibarı ile halen Freebird Airlines şirketinde çalışmakta.

 

Bu yazı 707 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV