Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-JLL

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize  ülkemizin eski havayolu şirketlerinden biri olan THY – Türk Hava Yolları şirketinde TC-JLL tescili ile  çalışmış/çalışıyor  olan Airbus A320-232 tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

SALE kira şirketi mülkiyetindeki uçağımız 2003 yılındaki üretiminin hemen ardından

2003 – 2004 yılları arasında alman havayolu şirketi Aerolloyd ve amerikan havayolu şirketi Ryan Interntional Airlines şirketlerinde D-ALAT tescili ile çalıştıktan sonra Singapur merkezli uçak kira şirketi Singapore Aircraft Leasing Enterprise (SALE) şirketine geri dönen uçak N996SE tescilini aldı.

Uçak bundan sonra aynı yıl içinde italyan havayolu şirketi Volare şirketinde kısa bir süreliğine I-PEKV tesxcili ile çalıştıktan sonra yine kiracı şirket olan Singapore Aircraft Leasing Enterprise (SALE)  şirketie döndü ve EI-DIX tescilini aldı.

Uçak bundan sonra,

2005 – 2015 yılları arasında ülkemiz havayolu şirketlerinden THY – Türk Hava Yolları’nda TC-JLL tescili ile, (uçak bu arada 2007 yılında BOC, 2010 yılında Archway Aviation kira şirketleri mülkiyetine geçti)

2015 – 2021 yılları arasında yunan havayolu şirketi Aegean Airlines şirketinde SX-DGX tescili ile çalıştıktan sonra ingilterede bulunan St. Athan Havalimanı’na depolanmak üzere gönderildi.

Bu yazı 279 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV