Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-JLN

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize  ülkemizin eski havayolu şirketlerinden biri olan THY – Türk Hava Yolları – Turkish Airlines şirketinde TC-JLN tescili ile  çalışmış/çalışıyor  olan Airbus A319-132 tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

ILFC kira şirketi mülkiyetindeki uçağımız 2006 yılındaki ilk uçuşunun hemen ardından,

2006 – 2017 yılları arasında ülkemiz havayolu şirketlerinden THY – Türk Hava Yolları’nda TC-JLM tescili ile çalıştıktan sonra kira şirketi Arcap şirketine geri dönen uçak 2-AERE tescilini aldı. ( uçak bu arada 2014 yılında  AerCap kira şirketi mülkiyetine geçti )

Uçak bundan sonra,

2017 yılında Pakistan havayolu şirketi Shaheen Air şirketinde AP-BNO tescili ile çalışacaktı ancak şirket uçağı almaktan vazgeçti.

Uçak 2018 – 2019 yılları arasında Bulgaristan havayolu şirketi Bulgarian Eagle ve alman havayolu şirketi Germania şirketlerinde LZ-AOC tescili ile çalıştıktan sonra kiracı şirket olan Aercap şirketine geri dönerek OE-IDE tescilini aldı.

Uçak bundan sonra 2019 yılında amerikan havayolu şirketi United Airlines şirketine N870UB tescilin alarak amerikada bulunan Goodyear Havalimanı’na depolanmak üzere gönderildi.

 

Bu yazı 293 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV