Öğrencilerine Havacılığı Aşılıyor

Paylaş
 

Sizleri sıradışı bir öğretmen ile tanıştırmak istiyoruz.

Gebze’deki sınıfını kendi imkanlarıyla okulu bir hayal ülkesine çeviren,  öğrencilerinin hayal güçlerini geliştirmek, onları bir adım daha ileri götürmek, bilgiyi eğlenceli hale getirmek isteyen Mehmet Öğretmen ‘le tanıştıracağız bugün sizleri. Hemde bir devlet okulunda. Gebze Mimar Sinan İlkokulu’nda.

Mehmet öğretmen ınıfındaki çocuklarla çeşitli temalar kurarak hem eğlendiriyor hemde öğrencilerinin hayalgücünün gelişmesine katkıda bulunuyor. Öğrenciler bir bakmışsınız robot, bir bakmışsınız kutuplarda penguen, bir bakmışsınız acil servis doktoru, bir bakmışsınız bir uçakta pilot. Kendi çabaları ile kurduğu sahnelerde öğrencilerine yapılan işlerin ilerleyişini anlatan Mehmet öğretmen havacılığı çocuklara sevdirmek adına sınıfta havalimanı kurdu. Pistinden yer hizmetlerine kadar düşünülüen havalimanında çocuklar bir havalimanında işlerin nasıl yürüdüğünü öğrendiler.

Öğrencilerini robot kılığına soktuktan sonra hazırladığı materyallerle onlara uzay teması yarattı, pist kurarak havalimanında işlerin nasıl ilerlediğini birebir anlattı, bizzat yaşatarak öğretti.

Çocuklara uçmayı sevdirmek için kurulan mekanizma

Çocuklar hayallerindeki pilot üniforması içinde.

 

Sınıfın içinde birde pist kurulmuş. Pistin kenarında bekleyen uçaklar. 🙂

Ve sonunda öğretmenleri minik pilotları sınfında sahnesini kurduğu havalimanının gerçeğini göstermek için onları  gerçek bir havalimanına götürdü.

Bizlerde havacılık meraklılar ve göklerdeyiz.net ailesi olarak tüm okurlarımız ve üyelerimiz adına bu yapılan güzel aktivite için Mehmet öğretmenimize candan teşekkür eder bu aktivitenin tüm öğretmenlerimize örnek olmasını ve benzerlerini daha çok görmeyi dileriz.

Kaynak : Onedio

Bu yazı 894 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV