Okul Bahçesinde Dev Kargo Uçağı

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Alper Ateş (Fotoğraflar) – İzmir Seferihisar‘da bulunan Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları okulu bahçesindeki dev kargo uçağı görenleri şaşkına çeviriyor. Uçuş ömrünü tamamlayan ve envanterden çıkarılan Airbus 300 yada 310 tipi olduğu tahmin edilen kargo tipi uçak parçalara ayrıldıktan sonra tırlarla getirilip okulun bahçesinde yeniden monte edilmeye başlandı. Okul yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre montaj ve dizayn işlemlerinin bitmesinin ardından dev kargo uçağı  okulun bahçesinde öğrencilere kütüphane olarak hizmet vermeye başlayacak. Proje ile öğrencilerin kitap okuma faaliyetlerinin pekiştirlimesi hedefleniyor.

Smyrna Spotting Hava Fotoğrafçıları grubu kurucu üyelerinden İzmir’li  spotter ( havacılık fotoğrafçısı) Alper Ateş uçağı okul bahçesinde bizler için görüntüledi.

Düzenleme: Uçağın Türk Hava Yolları Kargo / THY Kargo’dan hurdaya ayrılan TC-JCZ tescilli uçak olduğu öğrenildi.

Uçağın hikayesi için TIKLAYINIZ

 

Bu yazı 3767 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

8 adet yorum var.

 1. Eren dedi ki:

  Bu, THY’nin A310’u olması lazım.

  • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

   Eren bey bizde kırmızı kuyruktan uçağın THY’nin uçaklarından biri olacağını sanıyoruz ama üzerinde herhangi bir tescil veya belirtecek bir işaret olmadığı için bir şey yazamadık . Bizlerde hangi uçak olduğunu merak ediyoruz. Belki bir bilen çıkar..

 2. Efecan dedi ki:

  Bizim okulun bahçesinde de 737-400 var ve montajı dizaynı bitmiş durumda. Aksu uçak bakım teknolojileri Anadolu meslek lisesi

 3. Umut dedi ki:

  Merhaba abi ben 10 yaşindayim.Oradan gecerken ucagi gördüm ve kütüphane oldugunu ögrendim çok merak ettim.Görmemiz mümķünmü acaba

  • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

   Okula gidip ailenizden bri büyüğünüzle birlikte okul yetkililerinden rica ederseniz bir havacılık meraklısı genci kırmayacaklarını tahmin ediyorum. Gidip bir şansını denemenizi öneririm.

  • Hüseyin Altınpay dedi ki:

   Merhaba. Okulda edebiyat öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Seni ve aileni okulumuzda misafir etmekten mutluluk duyarız. Telefon numaram: 05554946636 Hüseyin Altınpay

   • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

    İşte ne güzel. Hüseyin öğretmenimiz sizleri ağırlamak istiyor. Hüseyin öğretmenimize ayrıca Göklerdeyiz ailesi olarak teşekkür ederiz.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV