Paris Air Show’da Airbus Kaç Uçak Siparişi Aldı?

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Paris Air Show’un ilk günü büyük uçak şirketleri için oldukça bereketli geçti denilebilir. Bir çok havayolu ve uçak kiralama şirketi Airbus ve Boeing’e sipariş verdi. Fuarın ilk gününde Airbus’a verilen uçak siparişleri şöyleydi:

GE Capital Aviation Services (GECAS) : Airbus 320NEO – 100 adet

Airbus’a fuarın ilk günü verilen siparişin miktarı Boeing’den az olsada şirketi önümüzdeki günlerde diğer uçakları içinde sipariş alabileceğini belirtti.

2. Gün

Paris Airshow’un ikinci günü Airbus için iyi geçti denilebilir. Fuarın ikinci gününde Airbus’a siperiş veren şirketler şöyle:

CDB Aviation – Airbus 320 Neo Ailesi – 45 adet

Viva Air – Airbus 320 – 50 adet (Taahhüt)

Delta – Airbus 321 – 10 adet

Ethiopian Airlines – Airbus 350-900 – 10 adet

olmak üzere toplam 5 kullanıcıdan toplam 215 adet çeşitli model ve tiplerde uçak siparişi aldı.

3. Gün

Fuarın üçüncü gününde Airbus’a yolcu uçağı siparişi olmadı ( Wizz Air siparişine ek yaptı) ama helikopter ve araştırma uçağı alımı işin siparişlerin olduğu belirtildi.

Airbus atağını helikopterler ile güçlendirmeye çalışıyor. Şirkete  helikopter siparişi veren ülkeler arasıan Fransa başı çekti. Fransız Jandarması Airbus şirketinden EC145 tipi helikopter alacağı bilgisini paylaştı.

Helikopter siparişine Japonya da katıldı. Japonya Sahil Güvenlik teşkilatında kullanılmak üzere 3 adet  H255 tipi helikopter alımı yapacağını duyurdu.

Uçak kiralama ve finans şirketi Stellwagen ise çeşitli operasyonlarda kullanılmak üzere  12 adet C295 tipi nakliye uçağı alacağı bilgisini paylaştı.

Ayrıca bunlara ek olarak Wizz Air şirketi daha önceki Airbus 321 CEO tipi uçaklarına 10 adetlik bir ekleme yaptığı bilgisini paylaştı.

Fuarın 4. gününde Airbus şirketine verilen siparişler şöyleydi:

İran Air Tour – Airbus 320 Neo – 45 adet

Air Asia – Airbus 320 Ceo – 14 adet

Zagros Air – Değişik Modellerde – 28 adet

 

 

Bu yazı 1288 kere okundu.
Etiketler:
Airbus 320 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV