Pegasus Dalaman – Londra Seferi ( Türkiye’den Yapılan Tahliye Seferleri )

Paylaş
 

Pegasus Havayolları’na ait TC-NBR tescilli Airbus A320-251N tipi uçak bugün ( 28 Nisan 2020) PGT7111 uçuş kodu ile Dalaman Havalimanı’ndan kalkarak Londra’nın Stansted Havalimanı için kalkışını yaptı. Seferin ingiltere vatandaşlarının tahliyesi için yapıldığı öğrenildi.

jYlwUF

Aynı şekilde ülkemizdeki yabancıların ülkelerine tahliyeleri için bir çok havayolu şirketi çeşitli havalimanlarından vatandaşlarını tahliye etmek için seferler düzenlemekte. Ülkemizden de Türk Hava Yolları başta olmak üzere Anadolujet, SunExpress, Tailwind ve Pegasus Havayolları tahliye seferleri yapan şirketler.

Bu seferlere bugünden bir kaç örnek:

Türkiye’deki alman vatandaşlarının tahliyesi için SunExpress Havayolu şirketi Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanlarından almanyanın çeşitli kentlerine seferler düzenledi.

UBOT0h

Çin havayolu şirketi Sichuan Airlines Airbus A350 tipi uçakla bu gün Chengdu kentinden İstanbul’a sefer düzenleyen bir başka şirketti. Uçak  Chengdu İstanbul seferini yapmış ve boş olarak gelip ülke vatandaşlarını alarak geri dönecek.

5DLoUA

Afganistan havayolu şirketi Kam Air şirketine ait Airbus A340 tipi uçak İstanbul’a gelen bir diğer uçaktı. Uçak Kabil İstanbul seferini yapmış ve boş olarak gelip ülke vatandaşlarını alarak geri dönecek.

deW4WR

Suudi Arabistan havayolu şirketi Flynas şirketine ait bir uçak ise hem Iğdır’dan hem de Denizli Çardak Havalimanı’ndan Suudi Arabistan’ın Dammam kentine tahliye uçuşu yapan bir diğer şirketti.

TizL2g

Hep İstanbul Havalimanı’nda görmeye alışık olduğumu şirketlerden biri olan Libyan Arab Airlines şirketine ait bir A320 tipi uçak ise bu gün Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Libya’ya bir sefer düzenledi.

TK55AR

Bu yazı 776 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV