Pegasus Uçağının Çilesi

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Özellikle Avurpa’da dün etkili olan kar yağışı 600’den fazla uçuşu iptal etmiş bazı havalimanlarının kapatılmasına sebep olmuştu. Çoğu uçak başka meydanlara yönlendirilirken bazıları da kalkışlarını yapamadılar ve bulundukları meydanlarda kaldılar. Bunlardan biri de Pegasus Havayolları şirketine ait bir uçaktı.

TC-NBI tescilli uçak ilk olarak 9 Aralık 2017 günü PC341/PGT341 sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Priştine seferini yapmak üzere kalkışını yaptı. Ancak elverişsiz hava koşulları Priştine’ye inişine izin vermeyince pilotlar yakındaki Üsküp Havalimanı’na yönlenmek zorunda kaldılar. İnişini yaptıktan kısa bir süre sonra havakoşullarının düzelmesinin ardından uçak yeniden Priştine için kalkışını yaptı yaptığı bir kaç deneme sonrası inişini yaparak seferini tamamladı.

Aynı uçak 10 Aralık 2017 günü bu kez PC969/PGT82P sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Stuttgart seferini yapmak üzere kalkışını yaptı. Ancak bir önceki uçuşunda olduğu gibi uçak Stuttgart’a yaklaştığında elverişsiz hava koşulları yine sahnedeydi. Pilotlar yine javada bir kaç tur attıktan sonra yakındaki Münih Havalimanı’na yönlenmek istediklerini belirttiler ve inişlerini bu havalimanına yaptılar. Yine bir önceki uçuşunda olduğu kısa bir süre sonra hava şartlarının düzelmesinin ardından uçak Münih’ten kalkışını yaptı ve Stuttgart’a inerek seferini  tamamladı.

Uçak elverişsiz hava koşulları yüzünden halen Stuttgart Havalimanı’nde havanın düzelmesini ve havanın düzelmesi ile dönüş seferini yapmak için bekliyor.

 

Bu yazı 1663 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV