SBK Holding’den Önemli Borajet Açıklaması

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

SBK Holding yönetim kurulu başkanı Sezgin Baran Korkmaz bir tv kanalına Borajet Havayolları hakkında önemli açıklamalar yaptı.Açıklamanın en önemli noktası Borajet’in Embraer uçakları pilotları  ile birlikte  THY’ye geçiyor olması.

Yapılan açıklamada,

“Medyada yer alan açıklamarını çoğunu biz yapmıyoruz. Bizim dışımızda herkes bizim hakkımızda bir şeyler yazıyor. Biz de seyrediyoruz. Borajet, iki gün içerisinde 220 milyon TL nakit sermaye artırımına gidiyor. Biz Borajet’i aldığımız günden itibaren yaklaşık 100 milyon dolar borç ödendi. Hiçbir işçi borcumuz yok. Leasing şirketlerine borcumuz kalmadı, mutabakata varıldı. Bununla birlikte teknik sorunlar yüzünden uzun süredir yatan uçaklar var.
O uçakların kaldırma süresi göz önüne alındığında, uçuş yapmayan personele yaklaşık 6 aydır maaş ödüyoruz.  Ancak biz, yatan, uçmayan personeli çıkarma kararı aldığımız zaman Borajet batıyor, Borajet iflas mı etti gibi haberleri okudukça ve gördükçe hayretler içinde kalıyoruz.
Radikal kararlar alındığı da bir gerçek. Uçakları indirdik. Bugün itibariyle kendi pilotlarımızı THY’ye devrediyoruz. Embraer uçakları THY’ye geçiyor. Biz daha private uçuşlar planlayan bir şirketiz. Bunun tüm dünyada örneklerini aldık, fizibilitelerini yaptık, bunun üzerine yürüyeceğiz. Fakat şunu söyleyeyim çok kaliteli personel tutacağız, iyi maaş vereceğiz, sektördeki en iyi personelleri getireceğiz”.

İfadeleri kullanıldı.

Açıklamanın videosu:

 

Bu yazı 1944 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV