SHGM’den Uçuş Yasağı Duyurusu

Paylaş
 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü – SHGM’den Uçuş Yasağı Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun 16 Mart 2020 Tarihli Kararları Kapsamında Havacılıkla İle İlgili Tedbirlerin Uygulanmasına Yönelik SHGM Basın Açıklaması

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu kararlarına göre; 17 Mart 2020 saat 08:00 itibariyle İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçuşlar durdurulmuştur.
Bu çerçevede, bahse konu ülkelerin taşıyıcıları 17.03.2020 tarihinde en son ilgili ülkenin lokal saati ile 08:00’de yolculu olarak kalkış yapılabilecek ve ülkemize inişine izin verilecektir. Bu saatten sonra ilgili ülkelerin taşıyıcıları sadece Türkiye’de kalan kendi vatandaşlarını almak için boş olarak ülkemize gelebilecektir. Kargo uçuşları devam edecektir.
Yerli taşıyıcıların ilgili ülkelere gidiş uçuşlarının son kalkışı 17.03.2020 tarihi ve Türkiye saati ile 08:00 itibariyle tamamlanması, dönüş uçuşları için yine aynı tarih ve ilgili ülkenin lokal saati ile 08:00 itibarı ile son kalkışının yapılmış olması gerekmektedir. Bu saatten sonra bu ülkelere, ilgili ülkenin halihazırda geliş uçuşları için durdurma kararı yok ise T.C. vatandaşları olmaksızın yolcu uçuşu düzenlenebilecek ancak uçuşların dönüşü boş olacaktır. Kargo uçuşları devam edecektir.

Söz konusu uygulama koltuk konfigürasyonundan bağımsız olarak tüm yolculu uçuş türlerini kapsamaktadır.

Yukarıda bahsedilen boş uçuşlar dışında söz konusu ülkelerden yerli/yabancı hiçbir sefere izin verilmeyecektir.
Bununla birlikte, yerli/yabancı taşıyıcıların yurt dışından ülkemize düzenleyeceği tüm uçuşlarda son 14 gün içerisinde durdurma kararı alınan ilgili ülkelerde bulunmuş olan yolcuları uçuşlarına kabul etmemesi gerekmektedir.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…

“Büyük Avrupa Tahliyesi” Başladı.

 

Bu yazı 667 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. A dedi ki:

    Hayırlı olsun

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV