Üçüncü Havalimanı’ndaki Son Gelişmeler. %95’i Bitti

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

İstanbul Üçüncü Havalimanı’nın ilk etabının açılmasına 1 yıldan az bir süre kala %95’i biten terminal binasının kaba inşaatın bir kısmına yürüyen merdivenler ve asansörler konuldu. İGA üst yetkilisi Yusuf Akçayoğlu’nun açıklamasına göre çatı ve dış cephe montajının devam ettiği, 1 numaralı pistin üst yapısının yani asfalt kısmının yapılacağı ve Haziran ayına kadar taksi yolları ile birlikte görülebileceğini, kontrol kulesinin ise kaba inşaatının tamamlandığını belirtti.

 “Bir nolu pist bitmek üzere”

Akçayoğlu, havalimanının gelecek yıl açılması planlanan ilk etabında  bulunacak pistlerin yapım çalışmalarının da devam ettiğini vurguladı.

İlk etapta kuzey-güney yönünde iki pistin yapımına daha önce  başlandığını hatırlatan Akçayoğlu, pistten, 3 bin 750 metre uzunluğunda ve 60  metre genişliğinde olan ilkinin kazı ve dolgusunun büyük ölçüde bittiğini  aktardı.

Akçayoğlu, “Bir numaralı pistin sadece üst yapısı kaldı. Yani asfalt  kısmı. Bu pistin tüm taksi yollarıyla bitmiş halini mayıs-haziran gibi görürüz.  Tüm taksi yollarıyla. İki numaralı pistte de havaların yağışlı gitmesi nedeniyle  birazcık aksama yaşandı. Gerçi bu aksama değil. Havaların kurumasıyla hemen o  pisti de yetiştireceğiz. Sadece asfaltlama işlemine başlandı. Pistin asfaltlama  işlemlerinin kısa süre içerisinde bitirilmesi bekleniyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: milliyet

Bu yazı 1993 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV