SunExpress 2019 Yılında Filosunu Genişletecek

Paylaş
 

Türk Hava Yolları ile alman Lufthansa havayolu şirketlerinin ortaklığında faaliyet gösteren SunExpress havayolu şirketi filosunda önümüzdeki yıl 80 uçaklık bir sayıya ulaşılacağı belirtildi. Havayolu şefi Jens Bichof yaptığı açıklamada ” Bu sayı SunExpress şirketinin tarihinde en çok uçak sayısı olarak tarihe geçiyor. 2019 yılı Mart ve Nisan aylarından teslim alınacak 5 adet Boeing 737 MAX tipi uçak ile filonun dahada genişleyeceğini belirten Bichof uçakların 3 tanesinin SunExpress almanya filosunda hizmet göreceğini belirtti.

Bichof ayrıca” Şirketimiz geçtiğimiz  yıl olduğu gibi başka şirketlerden de uçak kiralam girişimlerinde bulunabilir” ifadelerini kullandı.

2018 yılı itibarı ile  SunExpress Germany filosunda 11 adet, SunExpress Türkiye filosunda 46 olmak üzere 57 adet uçak bulunuyor. Şirket 2018 yazında Avion Express şirketinden 5 adet uçak kiralamıştı. Ayrıca SunExpress Germany şirketinin 7 adet Airbus A330 tipi uçağı alman Eurowings şirketinde kiralık olarak çalışıyor. Türk Hava yolları’nın alt Markası Anadolujet şirketinde kiralık olarak uçan SunExprress’e ait uçak sayısı ise 21 adet.

Şirket önümüzdeki yıl Avion Express şirketindeki 5 adet uçağı önümüzdeki yaz sezonunda yine kullanacağını açıkladı.

Şirketi önümüzdeki yıl Boeing 737 MAX tipi uçakların filoya katılması ile Cape Verde ve Batı Afrika’daki bazı noktalara da uçmayı hedeflemekte.

Şirket amerikalı uçak üreticisi boeing’ vermiş olduğu 32 adetlik Boeing 737 MAX tipi uçakları 2024 yılına kadar her yıl 5’er adet almayı planlıyor. Ayrıca 20 adetlik bir sipariş opsiyonunu da kullanabilir.

2019 yılında SunExpress şirketi muhtemel filosunun uçak sayısı ve modelleri :

Sun Express Türkei / Sun Express Türkiye 36 adet Boeing 737
Sun Express Türkei / Sun Express Anadolujet  Kiralık
Wet-Lease für Anadolu Jet
21 adet Boeing 737
Avion Express / Avion Express şirketinden kiralık 5 adet  Airbus A320
Sun Express Deutschland / SunExpress almanya 11 adet Boeing 737
Sun Express Deutschland / Sun Express Eurowings kiralık
Wet-Lease für Eurowings
7 adet Airbus A330

 

 
Bu yazı 2561 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV