Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’nın Yeni Misafiri

Paylaş
 

Geçtiğimiz gün Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’nın deişik bir misafiri vardı. Kargo, eğitim ve haftanın belli günleri yapılan Pegasus Havayolları’nın  Ankara Esenboğa – Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı seferlerinin uçaklarının dışında trafik görünce havacılık meraklıları olarak heyecanlanmaktayız. Zira Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı özellikle bu aylarda daha yoğun çalışması gereken bir havalimanı olması gerekirken günde bir kaç trafikle idare ediyor.

Geçtiğimiz gün yine Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’nın ilginç  bir misafiri vardı. Rus Havayolu şirketi Gazprom Avia şirketine ait RA-89030 tescilli Sukhoi Superjet 100-95LR tipi uçak 4G135/GZP135 uçuş kodu ile Moskova’dan kalkarak Anapa Havalimanı’na uğradıktan sonra Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na geldi. Bir gece burada bekleyen uçak bugün ( 4 Temmuz 2019 ) sabah saatlerinde Moskova için yeniden havalandı. Uçağın geliş neden hakkında bir açıklama yapılmadı.

Gazprom, Rusya’nın en büyük şirketi ve dünyanın en fazla doğalgaz çıkaran kuruluşudur.Gazprom Avia ise aynı şirketin Havayolu şirketi olup filosunda şeçitli büyüklük model ve sayıda yaklaşık 50 adet uçağı bulunuyor.

Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na inen uçağın aynı modeli geçtiğimiz günlerde Moskova’da inişinde yanmış ve 41 kişi hayatını kaybetmişti. ( TIKLAYINIZ)

Bu yazı 815 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV