Tekirdağ’da Sivil Havacılık Okulu Açılıyor

Paylaş
 

Türkiye’de havacılık alanında ilk özel kampüs olma özelliği taşıyan Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tekirdağ’da açılıyor.

Blue Bird Eğitim A.Ş  tarafından  Marmara Ereğlisi ilçesinde  2018-2019 Eğitim Öğretim yılında hizmet verecek olan, Türkiye’de ulusal ve uluslararası havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu personeli yetiştirerek, alanında ilk Özel Kampüs okul olma özelliğini taşıyan Özel Göktürk Sivil Havacılık Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tanıtım toplantısı  gerçekleşti.

BENZER EĞİTİM KURUMLARINDAN FARKLI

Havacılık sektörüne yeni bir soluk getirecek olan, Marmaraereğlisi İstanbul yolu üzerinde 7.100 m2 arazide 5.500 m2 kapalı alanda yer alacak Göktürk Sivil Havacılık Lisesi,  Sınıf, Atölye, Hangar, Sosyal ve Sportif tesisleri ile benzer eğitim kurumlarından farklılık gösteriyor.

‘2014 YILINDA AR-GE OLARAK PLANLADIK’

Toplantıda konuşan Blue Bird Eğitim A.Ş  Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Doğan: “Küresel alanda hızla büyüyen havacılık sektörü, araç ve hizmet çeşitliliği açısından büyük bir iş hacmi oluşturuyor. Ülkemizin de en büyük söz sahibi olduğu havacılık sektöründe ciddi yatırımlar yapılıyor. Büyümeye paralel olarak sektör yatırımları ülkemizde de ciddi yol almış durumda. Özellikle ülke markalarımız ve dünyaca tanınmış markalar üretim, ulaşım yatırımlarını ülkemize kaydırmaya başlamış durumda. 3. Havalimanı ile birlikte ortaya çıkacak ihtiyaç ise tahmin edilenin çok üzerinde olması muhtemel görünüyor. Yetkin ve belirli şartlarda eğitimini tamamlamış sektör deneyimine sahip insan kaynağının yerli ve milli imkanlar ile oluşturulması amacıyla Göktürk Sivil Havacılık Lisesi olarak eğitim-öğretim yatırımı yapmayı 2014 yılında Ar-Ge olarak planladık. Mevzuat ve uygulama süreçleri, çözüm ortaklıkları, sektör analizleri, yatırım maliyetleri gibi çalışmaların tamamlanmasıyla proje uygulamaya geçmiş bulunuyor” dedi.

Okulun 3 ana bölümde öğretim vereceğini aktaran Doğan, okul mezunlarının uygun programlara ek puan alarak, avantajlı ve diğer alanlarda hak kaybına uğramadan yerleşme imkanına sahip olabileceklerinin de altını çizdi. Doğan: “Okulumuz Marmara Ereğlisi İstanbul yolu üzerinde 7.100 m2 arazide 5.500 m2 kapalı alanda Sınıf, Atölye, Hangar, Sosyal ve Sportif tesisleri ile benzer eğitim kurumlarından farklı, Ulusa ve Uluslar arası havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu personeli yetiştirecek ve Türkiye’de alanında ilk Özel Kampüs okul olma özelliğini taşıyacak. Okulumuzda üç ana bölümde öğretim verilecek. Sivil Havacılık (Hava Lojistiği, Yer Hizmetleri),Uçak Bakım (Uçak Motor-Gövde bakım, Uçak Elektrik-Elektronik),Kabin Hizmetleri (Host, Hostes). Göktürk Sivil Havacılık Lisesi öğrencileri sadece sektörel eğitim almakla kalmayıp, kendini alanlarında uzman dil eğitim kuruluşları ile yapılan protokoller dahilinde sektörün ihtiyaç olan en az iki yabancı dil eğitimini uluslararası standartlar ( TOFEL, IELTS, PTC, YDS) kazanmış olacaklar. Göktürk Sivil Havacılık Lisesi’nde öğrenim gören öğrenciler alan eğitimlerinin yanı sıra bir üst okula Üniversite, Meslek Yüksel Okul donanımlı bir şekilde hazırlanıp alanlarına uygun programlara ek puan alarak avantajlı ve diğer alanlarda hak kaybına uğramadan yerleşme imkanına sahip olacaklar. Üniversite akademik eğitimi ile kariyer basamaklarında yükselmek veya teknisyen sıfatıyla aranılan nitelikleri taşımakla kendisinin tercih edeceği seçkin ve saygın işletmelerde iş başı yapma olanaklarını kullanabilirler.
Yine sektörün küresel alanda geniş bir saha ve pazara yayılmış olması nedeniyle sadece ülkemiz sınırları içinde değil uluslar arası kuruluşlarda da çalışma imkanları sunuyor. Göktürk Sivil Havacılık Lisesi olarak başta ülkemiz ve sonrasında ilimiz genç nüfusunu dünyanın saygın bir alanı ile tanıştırmaktan gurur duyarız. Bu alanda iş ve istihdam oluşturmada siz değerli basına, destek veren kamu ve özel kuruluşlarına yönetim kurulu ve çalışma arkadaşlarımız adına teşekkür ederiz” diye konuştu.

Toplantıya, Blue Bird Eğitim A.Ş Yönetim Kurulu’ndan Adem Okur, Cengiz Doğan, Bülent Aydın, eğitim personeli ve basın mensupları katıldı.

Kaynak: Habertrak

Bu yazı 2098 kere okundu.
Etiketler:
haberler video
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV