Thomas Cook’un Özel İmajlı Uçakları Dalaman’da

Paylaş
 

Yaklaşan yaz mevsiminin ayak sesleri yavaş yavaş tatil yörelerindeki havalimanlarında duyulmaya başladı. charter ve tarifeli sefer yapan birçok havayolu şirketi ülkemiz havalimanlarına birer birer seferlerini açmaya ve seferleri olanlarda arttırmaya başladı.

Dalaman‘a seferlerini arttıran ve yeni noktalar ekleyen bir diğer şirkette ingiltere merkezli Thomas Cook tur şirketi. Thomas Cook bir uçağını alışılmış imajının dışına çıkan özel bir teme ile renklendirdi. Şirket G-TCDV tescilli Airbus A321-211 tipi uçağını kendi şirketinin reklamı olan ” I Love Cook’s Club , New Generation Hotels ” özel imajına boyadı. Uçak özel imajına boyandıktan sonra başladığı seferler nezdinde ilk kez Türkiye’ye Dalaman Havalimanı’na geldi.

1
3
4
5
6

9

Dalaman’a geçtiğimiz gün gelen bir başka Thomas Cook özel imajlı uçağı da G-TCVD tescilli Airbus A321-231 tipi uçaktı. Bu uçağın özelliği de uçağın yarısının Thomas Cook diğer yarısının da geçtiğimiz yıl faaliyetleri durdurulan Monarch Airlines renklerine ait olması. Uçak daha önce Monarch şirketinde çalışıyordu. Şirketin faaliyeteri durdurulunca uçak kiracışirket olan Aviation Capital Group (ACG) ‘ye geri döndü. Uçak ihtiyacı olan Thomas Cook Monarch’ın bu durumdaki bir kaç uçağını dah akiralyıp bünyesine kattı. Ve ortaya böyle ilginç imaj çıkmış oldu.

7

8

Fotoğraflar: Dalaman Spotter

Bu yazı 1564 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV