THY A330 NEO mu Alacak?

Paylaş
 

Turkish Fleet News sayfasının haberinde göre havacılık kulislerindeki ülkemizi ilgilendiren maddelerden bazıları derlenmiş.

Bu maddeler göre

1-Türk Hava Yolları ( Turkish Airlines ) kargo iştiraki Türk Hava Yolları Kargo ( Turkish Cargo) Etihad Havayolları şirketi filosunda bulunan 5 adet airbus 330 Kargo uçağının bir kaç adetini alabilir. Türk Hava Yolları Kargo’nn kargo alanında yaptığı atılımlar bu iddiayı doğrular nitelikte.

2 – İkinci iddia ise Türk Hava Yolları  Airbus’un yeni ürettiği geniş gövdeli uçak olan Airbus 330-941 Neo tipi uçaklardan bir kaç adetini uçak kiralama şirketi olan ALC Leasing şirketinden kiralamak istediği yönünde. Hatta kiralayacağı uçağın tescili bile bu iddianın içinde gösterilmiş. F-WWCJ tescilli Airbus 330NEO halihazırda ve üretim hattından çıkmış gözüküyor.

İddialara maddeler şimdilik net bir bilgiye dayanmasa da büyümkte olan Türk Hava Yolları’nın kargo ve yolcu uçağı alanlarında değişik araşyışlar içinde olduğu bilinmekte. Bu arayışını iddiaları doğrular nitelikte olduğunu da belirtmek isterim. İddiaların sonuçları önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Kaynak: Turkish Fleet News.

Bu yazı 2038 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV