THY Casablanca Uçağına Bomba İhbarı ( Guncellendi )

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Türk Hava Yolları’na ait TK617/THY19J sefer sayılı İstanbul Atatürk Havalimanı – Casablanca seferini yapan TC-JJR tescilli Boeing 777-3F2 tipi uçağa yapılan bomba ihbarı sebebiyle pilotlar Cezayir Algiers Houari Boumediene Havalimanı’na mecburi iniş yapmak zorunda kaldılar.

Uçak yapılan mecburi inişin ardından bomba araması için park yerine çekildi.

23 yaşındaki bir bayan yolcunun tuvalette bomba notu bulması üzerine personelin bilgilendirmesi üzerine pilotlar Algiers Havalimanı’na iniş yaptılar. Uçakta yapılan aramanın ardından yetikililerin yaptığı açıklamada uçakta patlayıcı yada  bombaya benzer bir bulguya rastlanmadığı ve uçağın yeniden Casablanca için kalkışına izin verileceği belirtildi. Bomba ihbarı yapan bayanın ise psikolojik sorunları  olduğu belirtildi ancak hakkında bilgi verilmedi.

Düzeltme:  Haber kaynaklarında ilk olarak verilen haberde uçağın bomba tehdidi yüzünden indiği belirtilmişti. Sonra yapılan düzeltme ile mecburi inişin kural tanımaz bir yolcu tarafından yapıldığı ve yolcunun havalimani polisi tarafından gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: dzbreaking.

Bu yazı 1061 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV