THY Koronavirüs Olayı

Paylaş
 

Türk Hava Yolları Singapur Coronavirüs – Koronavirüs olayı.

THY Uçağı Singapur’dan Yolcusuz Geldi.

Geçtiğimiz gün Türk Hava Yolları’na ait TK54 sefer sayılı İstanbul – Singapur Changi seferini yapan TC-LLF tescilli Boeing 787 tipi uçağın yolcularından birinde görülen coronavirüs semptomları üzerine yapılan testin pozitif çıkması üzerine THY uçağı bir süre Singapur’da kalmış ve sonrasında İstanbul Havalimanı’na dönmek üzere kalkışını birkaç saat sonra yapmıştı. Haberi:

THY Uçağı Koronavirüs Yüzünden Singapur’da Kaldı

Haberin detayları bu gün belli oldu.

İstanbul’dan Singapur’a TK54 sefer sayılı uçuşu ile gittiği belirlenen ve coronavirus şüphelisi yolcunun bulunduğu, THY’e ait TC-LLF tescilli Boeing B787 tipi uçağın İstanbul Havalimanı’na 3 pilot ve 11 kabin personeliyle yolcusuz gönderildiği belirtildi. Singapurlu yetkililer, mürettebatın şahısla yakın temasta bulunduğunu aktardı. Türk Hava Yolları uçağının Singapur Changi Havalimanı’na iniş sonrası, bahsi geçen yolcuda semptomların çıkması sonrasında 3 saat süre ile dezenfekte edildiği belirtildi. Mürettebatın İstanbul’da karantina altına alınacağı da aktarılırken, İstanbul’dan transit olarak geçtiği açıklanan şahsın ise Türk yolcu olmadığı belirtildi.
Konu ile ilgili birde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan bir açıklama geldi. Koca açıklamasında ” ‘İstanbul’dan kalkan uçakta ‘Corona Virüsü’ çıktı iddiasına yanıt verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Singapur’da Koronavirüs tanısı konan yolcu, Fransız vatandaşıdır. Londra’dan Singapur’a giden transit bir yolcudur. Uçağımız yolcusuz olarak dönüş yapmıştır. Mürettebat, tedbiren 14 gün gözetim altında tutulacaktır.” açıklamasında bulundu.
Bu yazı 1160 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV