THY İstanbul – Abuja Uçağı Çorlu Üzerinde Turladı Geri Döndü

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’na ait TK623/THY18K sefer sayılı İstanbul Atatürk Havalimanı – Abuja  seferini yapan TC-JYM tescilli Boeing 737-9F2 tipi uçağın pilotları henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı kalkışa müteakip tırmanışlarını 6000 feet seviyelerinde durudurup havada turlamaya başladılar. Bir süre İstenbul üzerinde turlayan uçak daha sonra Çorlu Havalimanı üzerine geçerek burada turlamaya devam etti. Yaklaşık 4 saat süren turlamanın ardından uçak Çorlu semalarından ayrılarak İstanbul Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Uçağın inişinin ardından Yürk Hava Yolları Teknik hangarlarının önüne parkettiği ve geri dönüşün muhtemel teklnik bir problemden olabileceği tahmin ediliyor. Yapılan turlamanın ise kalkış ağırlığında olan uçağın iniş ağırlığına indirilmesi için yakıt harcaması yüzünden olduğu yönünde.

Geçtiğimiz gün yine THY’na ait aynı model uçak İstanbul Atatürk Havalimanı – Bişkek seferini yapmak üzere pilotlar kalkışlarını yapmış ancak sonradan yapılan açıklamaya göre kuyruk sürtmesi yüzünden tırmanışlarını iptal etmiş, İstanbul Atatürk Havalimanı’na geri dönmüş ve haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Yapılacak açıklamalara göre gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Düzenleme: Kalkış sırasında uçağın motoruna kuş girdiği ve geri dönüşün bu sebepten dolayı yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

 

 

Bu yazı 855 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV