THY Uçağında Korku Dolu Anlar : ” Çarpışmaya Hazırlanın”

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’na ait TK1030 sefer sayılı Sofya – İstanbul Havalimanı seferini yapan TC-JYF tescilli Boeing 737-9F2 tipi uçağın pilotları henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı  tırmanışlarını 6000 feet seviyelerinde durdurup geri dönme kararı aldılar.

Yapılan geri dönüşün ardından uçağın seferinin iptal edildiği ve TK6882 uçuş kodu ile uçağın boş olarak İstanbul’a döndüğü belirtildi. Uçak bugün ( 8 Şubat 2022 ) günü İstanbul Havalimanı – Bodrum seferini yaptıktan sonra yine İstanbul’a bu kez TK6945 uçuş kodu ile boş olarak döndüğü gelen bilgiler arasında.

Sofya’daki olaydan sonra uçakta buluna yolculardan Tsveta Kuncheva uçaktaki korku dolu anları actualno.com gazetesine anlattığı o anlar: Kuncheva ağlayarak  “Uçak kalkması ile birlikte çok titremeye başladı. Herkes çığlık atmaya başladı. Hostesler çarpışmaya hazırlanın gözlüklerinizi ve sert cisimleri çıkartınız diye anonslar yaptılar. Herkes Allah’a dua ediyordu. Biz grup olarak İstanbul aktarmalı olarak Meksika Cancun’a  gidecektik. Bu olay yüzünden tüm planlarımız altüst oldu ve hakkımızı arayacağız ” dedi

Uçağın Sofya’dan kalktıktan sonra geri dönüşünün flightradar24 sitesindeki verileri:

Bu yazı 636 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV