THY’nin Boeing 737 MAX Uçakları Uçuşlara Başlayacak mı?

Paylaş
 

Geçtiğimiz yıldan beri yaşanılan iki kaza sonrasında yere indirlien ve o günden ber uçmayan Boeing 737 MAX tipi uçakların artık uçabilmesi için gün saydığını geçtiğimiz günlerde çeşitli haber kaynaklarında okumuştuk. Hatta american Airlines, Aero Mexico, GOL gibi havayolu şirketleri kısıtlı seferlerle uçakları yavaş yavaş gökyüzü ile buluşturmaya başlasa da Avrupa henüz bu uçakların uçması için çekimser olarak olayları kenardan dikkatle izliyor.

Hal böyleyken bugün -3 Ocak 2021- günü İstanbul Havalimanı’nda THY’ye ait bir Boeing 737 MAX8 tipi uçak Türk Hava Yolları Teknik hangarlarından çıkıp piste doğru hareket edince akıllara Türk Hava Yolları’nın Boeing 737 MAX tipi uçakları artık uçuşlara başlayacak mı soruları geldi. Uçağın teknik hangarlardan çıktıktan sonra İstanbul Havalimanı’nın kuzeyinde bulunan park alanına doğru gittiği görüldü. Bu faaliyet uçakların yakında test uçuşlarına başlayabileceği ve uçakların bakımdan geçirilmeye başladığı ihtimalini akıllara getirdi. Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Peki siz havacılık ile ilgilenen okuyucularımız olarak Boeing 737 MAX tipi uçaklar uçmaya başladığı zaman bu uçaklara binermiydiniz? Mini anketimizi cevaplarsanız memnun oluruz.

Türk Hava yolları’nın TC-LCF tescilli Boeing 737 MAX8 tipi uçağının faaliyetinin radar görüntüleri.

Tbqc4S

Bu yazı 580 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV