Trabzon’a İnemeyen Uçaklar Çevre Meydanlara İndi

Paylaş
 

Trabzon Havalimanı’na inemeyen uçaklar Samsun Çarşamba ve Ordu Giresun Havalimanı’na iniş yaptı.

Trabzon ve çevresini etkisi altına altına sağanak yağmur yüzünden görüş mesafesinin düşmesi nedeni ile bir çok yolcu uçağı Trabzon Havalimanı’na inemedi. Uçakların pilotları havada bir süre bekledikten sonra Samsun Çarşamba Havalimanı’na yöneldi.

Anadolujet şirketine ait TK7428/THY7428 sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Trabzon Havalimanı seferini yapan TC-SCF tescilli Boeing 737-8AL tipi uçak Samsun Çarşamba Havalimanı’na,

XLU0ka

Yine Anadolujet Havayolu şirketine ait TK7438/THY8DK sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Trabzon Havalimanı seferini yapan TC-JGB tescilli Boeing 737-8F2 tipi uçak Ordu – Giresun Havalimanı’na,

Rx9oxy

Pegasus Havayolları’na ait PC3708/PGT3708 sefer sayılı Adana Şakirpaşa Havalimanı – Trabzon Havalimanı seferini yapan TC-CPB tescilli Boeing 737-82R tipi uçak olumsuz hava koşulları yüzünden bir süre havada turladıktan sonra Samsun Çarşamba Havalimanı’na iniş yaptılar.

wIolHh

 

Haber yayına hazırlandığı sıralarda Anadolujet şirketine ait TC-SCF tescilli uçak TK4371, TC-JGB tescilli uçak ise uçuş kodu ile Samsun Havalimanı’ndan uçuş koduna bakılacak olursa boş olarak kalkmış İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı için alçalmaya başlamıştı. Muhtemelen uçağın yolcuları Samsun Havalimanı’na indirilde ve kara yolu ile Trabzon Havalimanı’na gönderilecek.

CdUmpF

Pegasus uçağı ise halen Samsun Havalimanı’nda beklemeteydi.

Öte yandan gece saatlerinde yapılacak olan Türk Hava Yolları’nın  İstanbul Havalimanı – Trabzon ve Ankara Esenboğa Havalimanı – Trabzon Havalimanı seferlerinin ( Flightradar24 sitesi verilerine göre ) iptal edildiği öğrenildi.

qBcx7t

 

 

 

Bu yazı 966 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV