TUI’nin Boeing 787 Uçağı Neden Dalaman’dan Phuket’e Gitti?

Paylaş
 

Geçtiğimiz gün TUI’nin G-TUII tescilli Boeing 787-8 Dreamliner tipi uçağı Dalaman Havalimanı’ndaydı. 3 Yaşındaki uçak ilkolarak Thomson Airways’a teslim edilmiş sonrasında  şirketin TUI ile birleşmesinin ardından TUI şirketi için çalışmaya başlamıştı.

Şirketin artan yolcu talebini karşılamak adına ülkemizdeki uçuşlarında büyük gövdeli uçaklar kullanmaya başlaması nedeniyle Londra – Gatwick’ten Dalaman’a yapılan  seferde bu uçak kullanıldı. Tek sebep bu değildi. Ancak uçağın Dalaman’a yolcularını bıraktıktan sonra Phuket’e gitmesi merak uyandırdı?

Peki TUI’nin bu uçağı neden Phuket’e gitti?

Uçak Dalaman’a yolcularını bıraktıktan sonra Tayland’ın turistik merkezi Phuket için TOM086F uçuş kodu ile kalkışını yaparak Tayland’da bulunan tatili biten tatilcileri alıp ülkelerine götürmek üzere boş olarak gitti. Muhtemelen Phuket’e giderken de rotası üzerinde bulunan Dalaman’a yolcularını bırakmak için böyle bir sefer düzenlendiği tahmin ediliyr. Yani tabiri caizse bir taşla iki kuş 🙂

Ayrıca Dalaman Havalimanı’na inen TUI’nin Boeing 787 Dreamliner tipi uçağının meraklıları için içinden ve dışından fotoğraflar.

Fotoğraflar :  echo_oscar48

Bu yazı 1282 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV