Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK157 ve TK158

Paylaş
 

Türk Hava Yolları – THY Sefer Numaraları – TK157 ve TK158

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

TK157 / THY157 nerenin seferi? TK157/ THY157 nolu uçuş nereye gidiyor?

Sırada TK157/THY157 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK157/THY157 sefer sayılı uçuşu İstanbul Havalimanı – Miami seferinin uçuş kodudur .  Bu seferler Boeing 777 ve Boeing 787 Dreamliner tipi uçaklarla yapılmakta.

İstanbul Havalimanı – amerika Miami ( United States  Miami ) seferi uçakla kaç saat sürüyor? İstanbul Havalimanı –  Miami  uçakla ne kadar sürüyor?

İstanbul Havalimanı –  Miami arası uçaklar, hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun yaklaşık 12 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

TK158 / THY158 nerenin seferi? TK158 / THY158 nolu uçuş nereye gidiyor?

TK158 uçuş kodu ise İstanbul Havalimanı –  Miami seferinin dönüş seferini uçuş kodudur.  Yani TK158 sefer sayılı uçuş Miami – İstanbul Havalimanı seferinin uçuş kodudur.

Miami  – İstanbul Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? Miami – İstanbul Havalimanı seferi uçakla ne kadar  sürüyor?

Bu uçuşun süresi ise yaklaşık olarak 10.5 saat sürmektedir.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 105 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV